VI Marszobieg Policji w Częstochowie

9 maja 2014 roku w Częstochowie odbył sie VI Marszobieg Prewencji Policji o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Marszobieg poświęcony był pamięci st. post. Tomasza Trejty, tragicznie zmarłego podczas wykonywania zadań służbowych. Udział w nim brało ponad 130 zawodników z różnych formacji służb mundurowych, w tym 5 kadetów Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie – Pacuła Bartosz, Marszolik Mateusz, Król Piotr, Olczyk Łukasz, Muszczak Piotr.

Zawodnicy marszobiegu  pokonali dystans 10 kilometrów w dzielnicy Mirów. Start biegu odbył się na Przeprośnej Górce, a trasa wiodła doliną Warty poprzez ulicę Złotą. Meta była zlokalizowana na Złotej Górze przy parku miniatur.

Patronat nad marszobiegiem objął Prezydent Miasta Częstochowy oraz Starosta Powiatu Częstochowskiego. Najlepszy zawodnik otrzymał puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i Puchar Komendanta Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Najlepszym zawodnikiem marszobiegu został sierż. Paweł Cieślik z Katowic, drugie miejsce zajął mł.asp. Dawid Stwora z Bielska Białej, a trzecie – kadet Centralnej Szkoły Bartosz Pacuła. W kwalifikacji drużynowej, jak wynikało z miejsc zajętych na mecie i uzyskanych czasów nasza reprezentacja zajęła II miejsce, jednak nie została ujęta przez organizatora w klasyfikacji końcowej.