SPORT

 

Pliki do pobrania

Wzór zgłoszenia drużyny do XXXIII Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym, dn. 15-17.06.2016 r.

 

W Centralnej Szkole PSP stworzono bardzo dobre warunki do uprawiania sportu pożarniczego i ogólnego rozwoju kultury fizycznej słuchaczy i pracowników szkoły. Na obiektach sportowych Szkoły od 1996 roku corocznie rozgrywane są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym, a także Krajowe zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP oraz eliminacje Krajowe Drużyn Młodzieżowych przed Międzynarodowymi Zawodami Pożarniczymi CTIF.

Obiekty sportowe, będące miejscem rozgrywania mistrzostw w sportach pożarniczych i turniejów w innych konkurencjach sportowych, są wykorzystywane do realizacji zajęć dydaktycznych oraz pasji sportowych słuchaczy Szkoły. Odbywają się na nich zajęcia sekcji sportowych działających w Szkole: piłki nożnej, piłki siatkowej, tenisa stołowego i sportu pożarniczego.

Bazę sportową stanowią:
- stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową, boiskiem trawiastym, wspinalnią i trybunami na 620 miejsc. Stadion posiada cztery tory biegowe o długości 363 m wokół boiska, w tym osiem torów prostych do biegu na 100 metrów. W strukturę stadionu wbudowano wspinalnię o czterech torach, na której są prowadzone ćwiczenia przy użyciu drabiny hakowej. Na wspinalni znajduje się stanowisko do ćwiczeń z użyciem rękawów ratowniczych. Obok stadionu położone jest stanowisko do pchnięcia kulą, sprawnościowy tor przeszkód o długości 50 metrów, pełnowymiarowe boisko do plażowej piłki siatkowej, trzy korty tenisowe oraz bieżnia żużlowa o długości 100 m.
- sala gimnastyczna z boiskiem do piłki siatkowej. Kompleks sali gimnastycznej uzupełniają dwie szatnie i węzeł sanitarny.
- siłownie to trzy sale zlokalizowane w budynkach koszarowym wyposażone w zestawy przyrządów do wzmacniania siły i muskulatury ćwiczących: rowerki, bieznie, przyrządy wioślarskie, oraz przyrządy do uprawiania sportów walki.

Kompleks sportowy i rekreacyjny uzupełniają dwie sauny i cztery wanny z hydromasażem, służące odnowie biologicznej i zabiegom rekreacyjnym.
Rozwój kultury fizycznej i sportu pożarniczego jest ważnym elementem zainsteresowania kierownictwa szkoły. Reprezentacja CSPSP startująca od 1996 roku w mistrzostwach i turniejach w sporcie pożarniczym zajmuje wysokie lokaty. Cieszy także fakt, że inne sekcje sportowe zaznaczyły swoją obecność na rozgrywanych zawodach ogólnopolskich.