Delegacja przedstawicieli Straży Pożarnej z Brazylii

15.05.2014 r. w Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie miało miejsce spotkanie kadry kierowniczej Szkoły z delegacją przedstawicieli Straży Pożarnej z Brazylii.

St. bryg. dr inż. Marek Chmiel podczas swojego wystąpienia zapoznał naszych gości z systemem kształcenia w PSP, zadaniami szkoły pożarniczej, jej dokonaniami, a także planami i zamierzeniami na najbliższe lata. Zapraszał do współpracy, oferując możliwość szkoleń dla strażaków z Brazylii.

Galeria zdjęć 

   Komendant przedstawił organizację kształcenia i szkoleń w strukturach Państwowej Straży Pożarnej w poszczególnych korpusach oraz zasady funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego, którego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. 

    Podkreślił, że przez 20 lat swojego funkcjonowania Szkoła swoją działalnością, dynamicznym rozwojem i zaangażowaniem doskonale wkomponowała się w krajobraz miasta Częstochowy oraz województwa śląskiego. Zwrócił szczególną uwagę na szybki rozwój Centralnej Szkoły, jej wielki potencjał i duże możliwości w kształceniu ratowników. Zaznaczył, że inwestowanie w kadrę pożarniczą to inwestowanie w bezpieczeństwo obywateli oraz środowiska naturalnego.

   Nasi goście z Brazylii zapoznali się również z bazą dydaktyczno – szkoleniową CS PSP. Zwiedzili laboratoria oraz szkolną Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą. Szczególne zainteresowanie przejawiali w zakresie organizacji kontenerowych systemów ratowniczych. Zainteresowanie to wynikało ze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej oraz doposażeniem brazylijskiej straży pożarnej w sprzęt ratowniczy. 

Przedstawiciele Straży Pożarnej z Brazylii biorący udział w wizycie w CSPSP :

1.Pan ppłk ATHOS ALEXANDRE FERREIRA CAMARGO

2.Pan mjr EDILSON CARVALHO DOS SANTOS

3.Pan mjr CARLOS ALBERTO SPIES