Wizyta delegacji Zawodowej Straży Pożarnej z Niemiec w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie

W dniu 28 maja 2014 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie gościła delegacja strażaków Zawodowej Straży Pożarnej miasta Ingolstadt. Gościom z za naszej zachodniej granicy towarzyszyła delegacja strażaków z Komendy Miejskiej z Opola wraz z bryg. Pawłem Kielarem - komendantem miejskim w Opolu.

Galeria zdjęć

W składzie delegacji strażaków byli: Barnard Jenisch - główny specjalista ds. katastrof Zawodowej Straży Pożarnej Miasta Ingolstadt, Wolfgang Klaus - dyżurny stanowiska kierowania, dowódca sekcji, instruktor nurkowania Zawodowej Straży Pożarnej w Inglostadt oraz Alan Ratajczyk - strażak - kierowca w służbie w Zawodowej Straży Pożarnej w Ingolstadt.

W trakcie wizyty Komendant Centralnej Szkoły przedstawił informacje na temat systemu szkolenia w Państwowej Straży Pożarnej, zadań operacyjnych oraz dydaktyczno - szkoleniowych realizowanych przez Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Zaprezentowano Gościom obiekty oraz teren Szkoły, w tym głównie obiekty dydaktyczne i laboratoria. Po wizycie w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie Goście zwiedzili Jasnogórski Klasztor.