Reprezentacja CS PSP wzięła udział w zawodach Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland odbywających się w dniach 23-25 w Toruniu

W zawodach wzięło udział 300 zawodników z kilkudziesięciu drużyn. Zawody miały rangę międzynarodową, a w konkurencji TFA odbywały się Mistrzostwa Europy, w związku z czym do Torunia zjechali najlepsi zawodnicy z całej Europy. W konkurencji Firefighter Combat Challenge sztafeta Centralnej Szkoły zajęła bardzo dobre 13 miejsce, na 55 sztafet, kwalifikując się do 1/8 finałów. Sztafeta startowała w składzie: kpt. Kamil Piotrowski, mł. kpt. Piotr Gonera, kdt. Jakub Kutera, kdt. Tobiasz Kudra oraz kdt. Łukasz Latos.

W konkurencji Toughest Firefighter Alive drużyna CS PSP zajęła 4 miejsce w Polsce. Indywidualnie kdt. Jakub Kutera zajął 12 miejsce w Europie oraz 6 w Polsce.

Ponadto mł. kpt. Piotr Gonera, kdt. Jakub Kutera oraz kdt. Tobiasz Kudra zdobyli punkty do Pucharu Polski w rywalizacji o tytuł "Najtwardszego Strażaka" w ramach zawodów Firefighter Combat Challenge i Toughest Firefighter Alive o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - 2016. Punkty są przyznawane pierwszym 30-tu strażakom PSP w klasyfikacji indywidualnej OPEN nie uwzględniając zawodników zagranicznych oraz z innych służb.

Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe w konkurencji FCC, a sztafeta uzyskała najlepszy czas w historii swoich startów (1:26:87).